Schedules
B.Y.S.A. Game Schedules:

Games for the Fall 2017 season will start on August 26.


FALL 2017 SCHEDULE
AUGUST
08/26/2017 Sat 10:30 A.M. U18 GIRL U18 GIRLS STRIKERS U18 GIRLS CYCLONES DIANA 1
08/26/2017 Sat 10:30 A.M. U6 COED U6 COED STING U6 COED ARSENAL Diana 3 West
08/26/2017 Sat 10:30 A.M. U18 BOYS U18 Filler Team U18 BOYS COUGARS LAUREL 2
08/26/2017 Sat 10:30 A.M. U8 GIRLS U8 GIRLS JAGUARS U8 GIRLS ATTACK LAUREL 4
08/26/2017 Sat 11:30 A.M. U6 COED U6 COED LANCASTER U6 COED COUGARS Diana 3 East
08/26/2017 Sat 11:30 A.M. U6 COED U6 COED KICKERS U6 COED FIRE Diana 3 West
08/26/2017 Sat 11:45 A.M. U8 GIRLS U8 GIRLS LIGHTENING U8 GIRLS FORCE LAUREL 4
08/26/2017 Sat 12:00 P.M. U18 GIRL U18 GIRLS PINK U18 GIRLS AVALANCHE DIANA 1
08/26/2017 Sat 12:00 P.M. U8 BOYS U8 BOYS FORCE U8 BOYS COBRAS LAUREL 3
08/26/2017 Sat 12:30 P.M. U6 COED U6 COED MAGIC U6 COED BRONCOS Diana 3 West
08/26/2017 Sat 1:00 P.M. U10 BOYS U10 BOYS STRIKERS U10 BOYS CREW DIANA 2
08/26/2017 Sat 1:00 P.M. U8 GIRLS U8 GIRLS PINK U8 GIRL BOBCATS LAUREL 4
08/26/2017 Sat 1:15 P.M. U8 BOYS U8 BOYS CREW U8 BOYS ALL STARS LAUREL 3
08/26/2017 Sat 1:30 P.M. U12 GIRL U12 GIRLS STRIKERS U12 GIRLS FORCE DIANA 1
08/26/2017 Sat 1:30 P.M. U6 COED U6 COED SPIRIT U6 COED AVALANCHE Diana 3 West
08/26/2017 Sat 1:30 P.M. U10 GIRL U10 GIRLS STRIKERS U10 GIRLS PINK L1
08/26/2017 Sat 1:30 P.M. U12 BOYS U12 BOYS ARSENAL U12 FILLER LAUREL 2
08/26/2017 Sat 2:15 P.M. U10 BOYS U10 BOYS RAGING U10 BOYS BUCKEYES DIANA 2
08/26/2017 Sat 2:30 P.M. U6 COED U6 COED FORCE U6 COED ALLSTARS Diana 3 West
08/26/2017 Sat 2:30 P.M. U8 BOYS U8 BOYS SPIRIT U8 BOYS BANDITS LAUREL 3
08/26/2017 Sat 2:45 P.M. U12 GIRL U12 GIRLS LADYBUGS U12 GIRLS BLAST DIANA 1
08/26/2017 Sat 2:45 P.M. U10 GIRL U10 GIRLS SPIRIT U10 GIRLS LADYBUGS L1
08/26/2017 Sat 3:30 P.M. U6 COED U6 COED SCORPIONS U6 COED BANDITS Diana 3 West
 
SEPTEMBER
09/09/2017 Sat 10:30 A.M. U18 GIRL U18 GIRLS AVALANCHE U18 GIRLS CYCLONES DIANA 1
09/09/2017 Sat 10:30 A.M. U6 COED U6 COED FORCE U6 COED KICKERS Diana 3 West
09/09/2017 Sat 10:30 A.M. U18 BOYS U18 Filler Team U18 BOYS COUGARS LAUREL 2
09/09/2017 Sat 10:30 A.M. U8 GIRLS U8 GIRLS JAGUARS U8 GIRLS LIGHTENING LAUREL 4
09/09/2017 Sat 11:30 A.M. U6 COED U6 COED BANDITS U6 COED SPIRIT Diana 3 East
09/09/2017 Sat 11:30 A.M. U6 COED U6 COED AVALANCHE U6 COED STING Diana 3 West
09/09/2017 Sat 11:45 A.M. U8 GIRLS U8 GIRLS FORCE U8 GIRLS PINK LAUREL 4
09/09/2017 Sat 12:00 P.M. U18 GIRL U18 GIRLS PINK U18 GIRLS STRIKERS DIANA 1
09/09/2017 Sat 12:00 P.M. U8 BOYS U8 BOYS COBRAS U8 BOYS SPIRIT LAUREL 3
09/09/2017 Sat 12:30 P.M. U6 COED U6 COED ALLSTARS U6 COED ARSENAL Diana 3 West
09/09/2017 Sat 1:00 P.M. U10 BOYS U10 BOYS RAGING U10 BOYS STRIKERS DIANA 2
09/09/2017 Sat 1:00 P.M. U8 GIRLS U8 GIRLS ATTACK U8 GIRL BOBCATS LAUREL 4
09/09/2017 Sat 1:15 P.M. U8 BOYS U8 BOYS ALL STARS U8 BOYS BANDITS LAUREL 3
09/09/2017 Sat 1:30 P.M. U12 GIRL U12 GIRLS LADYBUGS U12 GIRLS STRIKERS DIANA 1
09/09/2017 Sat 1:30 P.M. U6 COED U6 COED FIRE U6 COED LANCASTER Diana 3 West
09/09/2017 Sat 1:30 P.M. U10 GIRL U10 GIRLS LADYBUGS U10 GIRLS PINK L1
09/09/2017 Sat 1:30 P.M. U12 BOYS U12 BOYS ARSENAL U12 FILLER LAUREL 2
09/09/2017 Sat 2:15 P.M. U10 BOYS U10 BOYS BUCKEYES U10 BOYS CREW DIANA 2
09/09/2017 Sat 2:30 P.M. U6 COED U6 COED COUGARS U6 COED MAGIC Diana 3 West
09/09/2017 Sat 2:30 P.M. U8 BOYS U8 BOYS CREW U8 BOYS FORCE LAUREL 3
09/09/2017 Sat 2:45 P.M. U12 GIRL U12 GIRLS BLAST U12 GIRLS FORCE DIANA 1
09/09/2017 Sat 2:45 P.M. U10 GIRL U10 GIRLS SPIRIT U10 GIRLS STRIKERS L1
09/09/2017 Sat 3:30 P.M. U6 COED U6 COED BRONCOS U6 COED SCORPIONS Diana 3 West
09/16/2017 Sat 10:30 A.M. U18 GIRL U18 GIRLS STRIKERS U18 GIRLS AVALANCHE DIANA 1
09/16/2017 Sat 10:30 A.M. U6 COED U6 COED SPIRIT U6 COED BRONCOS Diana 3 West
09/16/2017 Sat 10:30 A.M. U18 BOYS U18 BOYS COUGARS U18 Filler Team LAUREL 2
09/16/2017 Sat 10:30 A.M. U8 GIRLS U8 GIRLS PINK U8 GIRLS JAGUARS LAUREL 4
09/16/2017 Sat 11:30 A.M. U6 COED U6 COED MAGIC U6 COED FIRE Diana 3 East
09/16/2017 Sat 11:30 A.M. U6 COED U6 COED LANCASTER U6 COED FORCE Diana 3 West
09/16/2017 Sat 11:45 A.M. U8 GIRLS U8 GIRLS LIGHTENING U8 GIRLS ATTACK LAUREL 4
09/16/2017 Sat 12:00 P.M. U18 GIRL U18 GIRLS PINK U18 GIRLS CYCLONES DIANA 1
09/16/2017 Sat 12:00 P.M. U8 BOYS U8 BOYS BANDITS U8 BOYS COBRAS LAUREL 3
09/16/2017 Sat 12:30 P.M. U6 COED U6 COED ARSENAL U6 COED AVALANCHE Diana 3 West
09/16/2017 Sat 1:00 P.M. U10 BOYS U10 BOYS STRIKERS U10 BOYS BUCKEYES DIANA 2
09/16/2017 Sat 1:00 P.M. U8 GIRLS U8 GIRL BOBCATS U8 GIRLS FORCE LAUREL 4
09/16/2017 Sat 1:15 P.M. U8 BOYS U8 BOYS FORCE U8 BOYS ALL STARS LAUREL 3
09/16/2017 Sat 1:30 P.M. U12 GIRL U12 GIRLS LADYBUGS U12 GIRLS FORCE DIANA 1
09/16/2017 Sat 1:30 P.M. U6 COED U6 COED KICKERS U6 COED ALLSTARS Diana 3 West
09/16/2017 Sat 1:30 P.M. U10 GIRL U10 GIRLS STRIKERS U10 GIRLS LADYBUGS L1
09/16/2017 Sat 1:30 P.M. U12 BOYS U12 FILLER U12 BOYS ARSENAL LAUREL 2
09/16/2017 Sat 2:15 P.M. U10 BOYS U10 BOYS RAGING U10 BOYS CREW DIANA 2
09/16/2017 Sat 2:30 P.M. U6 COED U6 COED SCORPIONS U6 COED COUGARS Diana 3 West
09/16/2017 Sat 2:30 P.M. U8 BOYS U8 BOYS SPIRIT U8 BOYS CREW LAUREL 3
09/16/2017 Sat 2:45 P.M. U12 GIRL U12 GIRLS STRIKERS U12 GIRLS BLAST DIANA 1
09/16/2017 Sat 2:45 P.M. U10 GIRL U10 GIRLS SPIRIT U10 GIRLS PINK L1
09/16/2017 Sat 3:30 P.M. U6 COED U6 COED STING U6 COED BANDITS Diana 3 West
09/23/2017 Sat 10:30 A.M. U18 GIRL U18 GIRLS CYCLONES U18 GIRLS STRIKERS DIANA 1
09/23/2017 Sat 10:30 A.M. U6 COED U6 COED BRONCOS U6 COED STING Diana 3 West
09/23/2017 Sat 10:30 A.M. U18 BOYS U18 BOYS COUGARS U18 Filler Team LAUREL 2
09/23/2017 Sat 10:30 A.M. U8 GIRLS U8 GIRLS JAGUARS U8 GIRL BOBCATS LAUREL 4
09/23/2017 Sat 11:30 A.M. U6 COED U6 COED BANDITS U6 COED ARSENAL Diana 3 East
09/23/2017 Sat 11:30 A.M. U6 COED U6 COED ALLSTARS U6 COED AVALANCHE Diana 3 West
09/23/2017 Sat 11:45 A.M. U8 GIRLS U8 GIRLS ATTACK U8 GIRLS FORCE LAUREL 4
09/23/2017 Sat 12:00 P.M. U18 GIRL U18 GIRLS AVALANCHE U18 GIRLS PINK DIANA 1
09/23/2017 Sat 12:00 P.M. U8 BOYS U8 BOYS ALL STARS U8 BOYS COBRAS LAUREL 3
09/23/2017 Sat 12:30 P.M. U6 COED U6 COED KICKERS U6 COED LANCASTER Diana 3 West
09/23/2017 Sat 1:00 P.M. U10 BOYS U10 BOYS CREW U10 BOYS STRIKERS DIANA 2
09/23/2017 Sat 1:00 P.M. U8 GIRLS U8 GIRLS LIGHTENING U8 GIRLS PINK LAUREL 4
09/23/2017 Sat 1:15 P.M. U8 BOYS U8 BOYS CREW U8 BOYS BANDITS LAUREL 3
09/23/2017 Sat 1:30 P.M. U12 GIRL U12 GIRLS FORCE U12 GIRLS STRIKERS DIANA 1
09/23/2017 Sat 1:30 P.M. U6 COED U6 COED COUGARS U6 COED SPIRIT Diana 3 West
09/23/2017 Sat 1:30 P.M. U10 GIRL U10 GIRLS PINK U10 GIRLS STRIKERS L1
09/23/2017 Sat 1:30 P.M. U12 BOYS U12 FILLER U12 BOYS ARSENAL LAUREL 2
09/23/2017 Sat 2:15 P.M. U10 BOYS U10 BOYS BUCKEYES U10 BOYS RAGING DIANA 2
09/23/2017 Sat 2:30 P.M. U6 COED U6 COED FIRE U6 COED SCORPIONS Diana 3 West
09/23/2017 Sat 2:30 P.M. U8 BOYS U8 BOYS FORCE U8 BOYS SPIRIT LAUREL 3
09/23/2017 Sat 2:45 P.M. U12 GIRL U12 GIRLS BLAST U12 GIRLS LADYBUGS DIANA 1
09/23/2017 Sat 2:45 P.M. U10 GIRL U10 GIRLS LADYBUGS U10 GIRLS SPIRIT L1
09/23/2017 Sat 3:30 P.M. U6 COED U6 COED FORCE U6 COED MAGIC Diana 3 West
09/30/2017 Sat 10:30 A.M. U18 GIRL U18 GIRLS STRIKERS U18 GIRLS PINK DIANA 1
09/30/2017 Sat 10:30 A.M. U6 COED U6 COED SCORPIONS U6 COED FORCE Diana 3 West
09/30/2017 Sat 10:30 A.M. U18 BOYS U18 Filler Team U18 BOYS COUGARS LAUREL 2
09/30/2017 Sat 10:30 A.M. U8 GIRLS U8 GIRLS PINK U8 GIRLS ATTACK LAUREL 4
09/30/2017 Sat 11:30 A.M. U6 COED U6 COED LANCASTER U6 COED ALLSTARS Diana 3 East
09/30/2017 Sat 11:30 A.M. U6 COED U6 COED MAGIC U6 COED KICKERS Diana 3 West
09/30/2017 Sat 11:45 A.M. U8 GIRLS U8 GIRLS LIGHTENING U8 GIRL BOBCATS LAUREL 4
09/30/2017 Sat 12:00 P.M. U18 GIRL U18 GIRLS CYCLONES U18 GIRLS AVALANCHE DIANA 1
09/30/2017 Sat 12:00 P.M. U8 BOYS U8 BOYS CREW U8 BOYS COBRAS LAUREL 3
09/30/2017 Sat 12:30 P.M. U6 COED U6 COED AVALANCHE U6 COED BANDITS Diana 3 West
09/30/2017 Sat 1:00 P.M. U10 BOYS U10 BOYS STRIKERS U10 BOYS RAGING DIANA 2
09/30/2017 Sat 1:00 P.M. U8 GIRLS U8 GIRLS JAGUARS U8 GIRLS FORCE LAUREL 4
09/30/2017 Sat 1:15 P.M. U8 BOYS U8 BOYS SPIRIT U8 BOYS ALL STARS LAUREL 3
09/30/2017 Sat 1:30 P.M. U12 GIRL U12 GIRLS STRIKERS U12 GIRLS LADYBUGS DIANA 1
09/30/2017 Sat 1:30 P.M. U6 COED U6 COED SPIRIT U6 COED FIRE Diana 3 West
09/30/2017 Sat 1:30 P.M. U10 GIRL U10 GIRLS STRIKERS U10 GIRLS SPIRIT L1
09/30/2017 Sat 1:30 P.M. U12 BOYS U12 BOYS ARSENAL U12 FILLER LAUREL 2
09/30/2017 Sat 2:15 P.M. U10 BOYS U10 BOYS CREW U10 BOYS BUCKEYES DIANA 2
09/30/2017 Sat 2:30 P.M. U6 COED U6 COED STING U6 COED COUGARS Diana 3 West
09/30/2017 Sat 2:30 P.M. U8 BOYS U8 BOYS FORCE U8 BOYS BANDITS LAUREL 3
09/30/2017 Sat 2:45 P.M. U12 GIRL U12 GIRLS FORCE U12 GIRLS BLAST DIANA 1
09/30/2017 Sat 2:45 P.M. U10 GIRL U10 GIRLS PINK U10 GIRLS LADYBUGS L1
09/30/2017 Sat 3:30 P.M. U6 COED U6 COED ARSENAL U6 COED BRONCOS Diana 3 West
 
OCTOBER
10/07/2017 Sat 10:30 A.M. U18 GIRL U18 GIRLS STRIKERS U18 GIRLS AVALANCHE DIANA 1
10/07/2017 Sat 10:30 A.M. U6 COED U6 COED KICKERS U6 COED SCORPIONS Diana 3 West
10/07/2017 Sat 10:30 A.M. U18 BOYS U18 Filler Team U18 BOYS COUGARS LAUREL 2
10/07/2017 Sat 10:30 A.M. U8 GIRLS U8 GIRLS ATTACK U8 GIRLS JAGUARS LAUREL 4
10/07/2017 Sat 11:30 A.M. U6 COED U6 COED COUGARS U6 COED ARSENAL Diana 3 East
10/07/2017 Sat 11:30 A.M. U6 COED U6 COED FIRE U6 COED STING Diana 3 West
10/07/2017 Sat 11:45 A.M. U8 GIRLS U8 GIRLS FORCE U8 GIRLS LIGHTENING LAUREL 4
10/07/2017 Sat 12:00 P.M. U18 GIRL U18 GIRLS PINK U18 GIRLS CYCLONES DIANA 1
10/07/2017 Sat 12:00 P.M. U8 BOYS U8 BOYS COBRAS U8 BOYS FORCE LAUREL 3
10/07/2017 Sat 12:30 P.M. U6 COED U6 COED LANCASTER U6 COED MAGIC Diana 3 West
10/07/2017 Sat 1:00 P.M. U10 BOYS U10 BOYS RAGING U10 BOYS CREW DIANA 2
10/07/2017 Sat 1:00 P.M. U8 GIRLS U8 GIRL BOBCATS U8 GIRLS PINK LAUREL 4
10/07/2017 Sat 1:15 P.M. U8 BOYS U8 BOYS ALL STARS U8 BOYS CREW LAUREL 3
10/07/2017 Sat 1:30 P.M. U12 GIRL U12 GIRLS LADYBUGS U12 GIRLS FORCE DIANA 1
10/07/2017 Sat 1:30 P.M. U6 COED U6 COED BRONCOS U6 COED AVALANCHE Diana 3 West
10/07/2017 Sat 1:30 P.M. U10 GIRL U10 GIRLS STRIKERS U10 GIRLS LADYBUGS L1
10/07/2017 Sat 1:30 P.M. U12 BOYS U12 BOYS ARSENAL U12 FILLER LAUREL 2
10/07/2017 Sat 2:15 P.M. U10 BOYS U10 BOYS STRIKERS U10 BOYS BUCKEYES DIANA 2
10/07/2017 Sat 2:30 P.M. U6 COED U6 COED FORCE U6 COED SPIRIT Diana 3 West
10/07/2017 Sat 2:30 P.M. U8 BOYS U8 BOYS BANDITS U8 BOYS SPIRIT LAUREL 3
10/07/2017 Sat 2:45 P.M. U12 GIRL U12 GIRLS STRIKERS U12 GIRLS BLAST DIANA 1
10/07/2017 Sat 2:45 P.M. U10 GIRL U10 GIRLS SPIRIT U10 GIRLS PINK L1
10/07/2017 Sat 3:30 P.M. U6 COED U6 COED ALLSTARS U6 COED BANDITS Diana 3 West
10/14/2017 Sat 10:30 A.M. U18 GIRL U18 GIRLS CYCLONES U18 GIRLS STRIKERS DIANA 1
10/14/2017 Sat 10:30 A.M. U6 COED U6 COED BANDITS U6 COED BRONCOS Diana 3 West
10/14/2017 Sat 10:30 A.M. U18 BOYS U18 BOYS COUGARS U18 Filler Team LAUREL 2
10/14/2017 Sat 10:30 A.M. U8 GIRLS U8 GIRLS LIGHTENING U8 GIRLS JAGUARS LAUREL 4
10/14/2017 Sat 11:30 A.M. U6 COED U6 COED SPIRIT U6 COED KICKERS Diana 3 East
10/14/2017 Sat 11:30 A.M. U6 COED U6 COED SCORPIONS U6 COED LANCASTER Diana 3 West
10/14/2017 Sat 11:45 A.M. U8 GIRLS U8 GIRLS PINK U8 GIRLS FORCE LAUREL 4
10/14/2017 Sat 12:00 P.M. U18 GIRL U18 GIRLS AVALANCHE U18 GIRLS PINK DIANA 1
10/14/2017 Sat 12:00 P.M. U8 BOYS U8 BOYS SPIRIT U8 BOYS COBRAS LAUREL 3
10/14/2017 Sat 12:30 P.M. U6 COED U6 COED AVALANCHE U6 COED COUGARS Diana 3 West
10/14/2017 Sat 1:00 P.M. U10 BOYS U10 BOYS CREW U10 BOYS STRIKERS DIANA 2
10/14/2017 Sat 1:00 P.M. U8 GIRLS U8 GIRL BOBCATS U8 GIRLS ATTACK LAUREL 4
10/14/2017 Sat 1:15 P.M. U8 BOYS U8 BOYS BANDITS U8 BOYS ALL STARS LAUREL 3
10/14/2017 Sat 1:30 P.M. U12 GIRL U12 GIRLS FORCE U12 GIRLS STRIKERS DIANA 1
10/14/2017 Sat 1:30 P.M. U6 COED U6 COED STING U6 COED FORCE Diana 3 West
10/14/2017 Sat 1:30 P.M. U10 GIRL U10 GIRLS PINK U10 GIRLS STRIKERS L1
10/14/2017 Sat 1:30 P.M. U12 BOYS U12 FILLER U12 BOYS ARSENAL LAUREL 2
10/14/2017 Sat 2:15 P.M. U10 BOYS U10 BOYS BUCKEYES U10 BOYS RAGING DIANA 2
10/14/2017 Sat 2:30 P.M. U6 COED U6 COED ARSENAL U6 COED FIRE Diana 3 West
10/14/2017 Sat 2:30 P.M. U8 BOYS U8 BOYS FORCE U8 BOYS CREW LAUREL 3
10/14/2017 Sat 2:45 P.M. U12 GIRL U12 GIRLS BLAST U12 GIRLS LADYBUGS DIANA 1
10/14/2017 Sat 2:45 P.M. U10 GIRL U10 GIRLS LADYBUGS U10 GIRLS SPIRIT L1
10/14/2017 Sat 3:30 P.M. U6 COED U6 COED MAGIC U6 COED ALLSTARS Diana 3 West
 
*** SHIRTS *** HOME TEAM: BLUE AWAY TEAM: GREEN